Історія

Перший Палац піонерів та жовтенят у м. Полтаві було відкрито 30 грудня 1934 року по вулиці Рози Люксембург, № 1 в будинку, спорудженому в кінці ХІХ століття для викладачів Полтавської гімназії.

В 30-40-х роках ХХ століття в Палаці піонерів та жовтенят працювало 12 гуртків (юних літераторів, художників, хоровий, фото, авіамодельний, драматичний, оркестр духових інструментів, танцювальний, крою та шиття, військової справи).

Старожили міста пам’ятають чудові вистави, концерти, спартакіади, які проводилися у Палаці в довоєнні роки. Серед перших вихованців Палацу академік монументального мистецтва Борис Піаніда, народний артист УРСР Юрій Тимошенко (більш відомий як Тарапунька), академік Олексій Лобач, і багато інших видатних людей.

Після Великої Вітчизняної війни з руїн і згарищ відроджувалась красуня Полтава. Силами громадськості був відновлений будинок по вулиці Жовтневій, 16 (переобладнані соляні склади). Це був одноповерховий будинок, який, на жаль, до наших часів не зберігся.

В ньому до 1961 року і знаходився Палац піонерів та жовтенят. Приміщення було непристосоване до занять, в маленьких кімнатах працювало по 4 гуртки. Були випадки, коли провалювалася стеля. Але незважаючи на такі умови, життя в Палаці вирувало.

З кожним роком розширювалася діяльність Палацу піонерів і школярів, зростав його престиж у місті.

05 січня 1961 року відбулося урочисте відкриття Палацу піонерів і школярів. Діти одержали у користування чудове приміщення, де кожен гурток мав обладнану кімнату, велику залу для глядачів на 550 місць. У Палаці працювали 30 гуртків, в яких навчалося до 1000 вихованців.

Проводились семінари піонервожатих, класних керівників, керівників гуртків шкіл; заняття з піонерськими і комсомольським активом, різні конкурси, зльоти, зустрічі з цікавими людьми, учасниками Великої Вітчизняної війни, інші масові заходи.

З 1992 року Палац піонерів та школярів став іменуватися як Палац дитячої та юнацької творчості.

 

 

Наказом Міністерства освіти і науки України від 23.08.2001р. Полтавський Палац дитячої та юнацької творчості віднесено до найбільших позашкільних навчальних закладів України (підтверджено наказом МОН України № 202 від 11.03.2010р. та наказом МОН України № 1157 від 14.08.2017р.).

В лютому 2008 року Палац успішно пройшов державну атестацію. Атестаційна комісія дала високу оцінку діяльності колективу: Палац атестовано з відзнакою.

З 1995р. очолює заклад Валентина Давидівна Дрозд – високопрофесійний, талановитий, творчий керівник, ветеран праці, нагороджена знаками «Відмінник народної освіти України» та «Софія Русова», Лауреат Всеукраїнської програми «Лідери регіонів», Заслужений працівник освіти України.

У педагогічному колективі Палацу працює 42 педагоги, які втілюють в життя пріоритети сучасної позашкільної освіти. Серед них: 3 Заслужених працівники освіти України, 1 Лауреат Премії Кабінету Міністрів України «За внесок молоді у розбудову держави», 2 Лауреати обласної премії ім. А.С.Макаренка, 5 відмінників освіти, 1-го відзначено Знаком Міністерства освіти України «Софія Русова», 5 педагогів мають педагогічне звання «керівник гуртка – методист», 1 суддя міжнародної категорії зі спортивних бальних танців, 1 суддя вищої категорії зі спортивних бальних танців, 1 тренер-викладач вищої категорії з шашок та 1 народний майстер України.

Вихованці Палацу мають можливість обрати свій особистий освітній маршрут за такими напрямками навчально-виховної роботи:

У структурі Палацу 4 відділи:

В Палаці налічується 34 творчі об'єднання з різних напрямків діяльності, в яких здобувають знання, розвивають свої здібності, вчаться творити власне життя, цікаво проводять дозвілля 1643 юних полтавців віком від 5 до 21 року.

Головна мета діяльності педагогічного колективу Палацу – створення результативно діючого позашкільного освітнього простору. На сьогодні сучасна позашкільна освіта якомога ширше впроваджує особистісно-орієнтовані технології, які забезпечують набуття вихованцями широкого спектру життєвих компетентностей.